حمله به عزاداران حسینی در جماران

در شب عاشورای حسینی بیش از پنجاه نفر از اعضای گروهک یزیدی فشار به عزاداران حسینی که در جماران و در جوار بیت امام راحل مشغول به عزاداری بودند حمله کردند

به گزارش«پارلمان‌نیوز»،در حالیکه امشب سید محمد خاتمی در حسینیه جماران , بیت امام خمینی (ره)در حال سخنرانی بود و جمعیت زیادی در این حسینیه حاضر بودند اعضای گروهک فشار در شب عاشورای حسینی با فریادهای حیدر حیدر , ابوالفضل علمدار خامنه ای نگهدار با منتسب کردن خود به ولایت فقیه از یک سو به بیت امام خمینی حمله کردند و دیگر سو تلاش کردند این حرکات ساختار شکنانه و اهانت امیز را به پیروان رهبر انقلاب منتسب کنند.

انها با ایجاد رعب و وحشت در میان مردم موجب نیمه تمام ماندن سخنرانی رئیس جمهورسابق کشورمان شدند .

گفتنی است این حرکت گروهک فشار در شب عاشورا حسینی شباهت کاملی با اخلاق و منش یزیدیان داشت که با ادعای دفاع از اسلام و ولایت به مردم بی سلاح , عزادار و با تقوا حمله کردند.

همچنین سایت های خبری دیگر به نقل از شاهدان عینی حاضر در این مراسم  گزارش دادند که تعدادی از مخالفان آقای خاتمی پیش از آغاز مراسم در حسینیه جماران، حضور پیدا کرده بودند و به ویژه در بخش ویژه آقایان حسینیه، حضور  داشتند.

به گفته این شاهدان عینی، با شروع سخنرانی آقای خاتمی، حامیان دولت که در حسینیه جماران حاضر بودند، با شعارهای “مرگ بر ضد ولایت فقیه” سعی در اخلال در سخنرانی آقای خاتمی داشتند.

همزمان حامیان آقای خاتمی حاضر در حسینیه، با شعارهای “صل علی محمد، یار خمینی آمد” از آقای خاتمی استقبال کردند.

به گفته این شاهدان عینی با شروع سخنرانی آقای خاتمی، جو حسینیه مدام متنشج تر شد تا آنجا که حدود پانزده دقیقه بعد از آغاز سخنرانی، محافظان آقای خاتمی در میانه حرف هایش او را از سالن خارج کردند.

گفته می شود آخرین جمله خاتمی پیش از قطع سخنرانی این بود که «قیام امام حسین(ع) به این خاطر بود که جانش را در راه آزادی بدهد و با کسانی مقابله کرد که می خواستند به اسم دین بر جامعه حکومت کنند و آزادی مردم را بگیرند»

با قطع سخنرانی، درگیری در خیابان های اطراف حسینیه جماران از جمله خیابان های باهنر (نیاوران)، یاسر و جماران گسترده تر شده و به گفته شاهدان عینی، پلیس و نیروهای نظامی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور و باتوم استفاده کرده اند. معترضان نیز با سر دادن شعار و زدن بوق های ممتد، اعتراض خود را نشان داده اند.

/ 0 نظر / 3 بازدید